AİLELERİMİZE BİLGİLENDİRME 2017'EYLÜL

 

Hoş geldiniz

Yeni bir Sihirli Annem yılında daha birlikteyiz. Yeni çocuklarımızla tanışmanın, eskilerle yeniden birlikte olmanın heyecanı içindeyiz. Hep birlikte keyifli bir eğitim yılı geçireceğimize inanıyoruz. Birlikte geçireceğimiz bu süre içerisinde, çocuklarımız için ortak bir paydada buluşabilmemiz halinde günlerimiz çok daha verimli ve mutlu geçecektir. Çocuklarımızın gelişimlerini paylaşmak üzere birinci ve ikinci dönem sonlarında yapacağımız veli toplantılarına anne-baba birlikte katılımınız bizleri mutlu edecektir.                                                                                                                                                                                                                                                     

Aşağıda sizlerle paylaşmak istediğimiz başlıkların bu konuda yol gösterici olacağına inanıyoruz.

İletişim için her zaman arayabilirsiniz.

Beşirli Sihirli Annem;

Küçük yaş grubu Halkla İlişkiler&Veli Bilgilendirme Tuğba Hanım 0549 7651501, 0462 2308056

Büyük yaş grubu Halkla İlişkiler&Veli Bilgilendirme Ezgi Hanım     0549 7651501, 0462 2308056

Şana Sihirli Annem; Halkla İletişim Veli Bilgilendirme Vildan Hanım 0549 7651503, 0462 3444546

                                       

 • Sizlerle açık ve kesintisiz iletişimimiz, çocuklarımızın mutluluğu ve müşterek yaşantımız kolaylığı açısından bizler için çok önemlidir. Çocuğunuzla yaşadığınız sorunları çözümüne yardımcı olmamız ya da duygu, görüş ve izlenimlerinizi paylaşmak için bizleri her zaman arayabilirsiniz.
 • Ancak daha uzun bir görüşme yapmak istediğinizde günlük programa göre sınıf öğretmenleri için uygun saatlerde randevu almanızı önemle rica ederiz.(Öğretmen ile görüşebileceğiniz en uygun saat 17-18 arasıdır.)
 • Günlük okul yaşantısı içinde çocuğunuzla ilgili ortaya çıkabilecek herhangi bir durum (ateşinin yükselmesi gibi) anında size bildirilecektir. Hem kendi hem de diğer çocukların sağlığı açısından lütfen çocuğunuzu nezleli ve ilaç kullanması gereken rahatsızlıklarda okula göndermeyiniz. Ancak doktorunuzun sakınca görmediği durumlarda okula devam edebilir.
 • Okula ilk kez başlayan çocukların “alışma dönemi’’ süresince bazı tepkiler vermesi doğaldır. Bu süre her çocukta değişik olabilir. Sınıf öğretmenlerimiz ve psikologumuz bu konuda sizi yönlendirecek ve destek olacaklardır.
 • Güncel tüm duyuruları mail ve mesaj olarak sizlere ileteceğiz.  İdareye vermiş olduğunuz mail adreslerinin kontrolünü yapmanızı rica ederiz.
 • Aylık bültenlerimiz ise her ayın ilk haftası sizlere mail olarak atılacaktır ayrıca isterseniz bültenlerimizi şifreniz ile birlikte web sayfamızdan takip edebilirsiniz.www.sihirliannem.com.tr
 • Okul yaşantımızdan kesitler, fotoğraflar ve videolar sizlere maille iletilecektir. Sosyal paylaşım sitesi facebookta Sihirli Annem sayfasına üye olup takip edebilirsiniz ve canlı yayınları izleyebilirsiniz.
 • Çocuklarımızın programımızdan yeterince ve gereğince yararlanabilmeleri, okul kavramının çocuğunuzun yaşantısına sorunsuz yerleşmesi için, düzenli olarak devamını ve zamanında okulda bulunmalarına özen gösteriniz.
 • Seyahatlerinizi ve sağlık nedeniyle gerçekleşen devamsızlıklarınızı bize mutlaka bildiriniz.

Sağlık

 • Çocuğunuz alerjik bünyeli ise nelere alerjisi olduğunu ve sağlığı ile ilgili bilinmesi gereken özelliklerini kayıt formumuzda mutlaka açıklamalı bildirmenizi rica ederiz.
 • Okul saati içinde ilaç alması gerekecekse, ilacın kullanım şeklini ilaç formumuza yazdırarak sınıf öğretmeniniz ile görüşüp gerekli bilgiyi verebilirsiniz.

Giyim

 • Birbirleriyle karışmasını önlemek açısından çocukların giysilerini ve okulda bıraktığınız yedeklerini isimlerini yazarak markalamanızı önemle rica ederiz. Etiket üzerinde yazılabilir.

Yemek ve Uyku

 • Dengeli beslenme gereklilikleri doğrultusunda yaşlarına ve alışkanlıklarına uygun olarak okulumuzda pişirilen sabah kahvaltımız 09.00-10.00 arası, öğle yemeklerimiz saat 12.00-13.00’de, ikindi kahvaltımız saat 15.00 ve 16.00 arasındadır. Menümüzü web sayfamızdan takip edebilirsiniz.www.sihirliannem.com.tr ayrıca mail olarak sizlere ulaştırılacaktır.
 • Uyku alışkanlığı devam eden küçük yaş grubu öğrencileri için uyku saati 13.00-15.00 arasıdır.
 • Uyuyan çocuklarımız herhangi bir sebeple saat 15.00’den önce alınacaklarsa uyku saatinden önce okula bilgi vermenizi rica ederiz.
 • Uyku için gerekli olan çarşaf, yastık, yastık kılıfı ve battaniyeyi lütfen üzerine isim yazılı olarak gönderiniz.

Ulaşım

 • Çocuklarımızın kimler tarafından alınacağı önceden idareye bildirilmeli ve sınıf öğretmenlerine tanıştırılmalı veya kayıt formlarına da belirtilmeli, doğru kişi olduğunu tespitimiz açısından kimliğiyle çocuğu teslim almaya gelmelidir.
 • Çocuğunuz, anne ya da babadan farklı bir kişi tarafından okuldan alınacaksa, lütfen önceden okula bilgi veriniz. Çocuklarokula bildirilmemiş kişilere kesinlikle teslim edilmeyecektir.

Tekrar Hoş Geldiniz

2017-2018 Öğretim Yılımızın Başarılı, Huzurlu ve Sağlıklı Geçmesini Diliyoruz.

SİHİRLİ ANNEM KREŞ VE ANASINIFI